czwartek, 24 lutego 2011

Inspiracje do dziecięcego pokoju

Powoli szykuję się do odświeżenia pokoju córek. Kiedy zrobi się ciepło planujemy z mężem wyrzucenie starego małżeńskiego łoża, na którym dziś śpią obie dziewczyny i wstawienie dwóch nowych łóżek - to znaczy najpierw wylądują tam materace, mąż zamierza sam zrobić stelaże z pojemnymi szufladami na pościel albo rzeczy, których w dziewczęcym pokoju zawsze jest za dużo;)

Póki co przeglądam katalogi i zdjęcia. Szkoda, wielka szkoda, że w Lublinie nie ma salonu Ikei. Można by tam kupić pewne elementy łóżek - można by podpatrzeć to i owo. Niestety, w naszym mieście nie doczekaliśmy się jeszcze tego sklepu, a transport z Warszawy wydaje się głupim pomysłem...

Zostaje podpatrywanie w sieci, co też z przyjemnością robię.W tym pokoju podoba mi się pomysł z kolorowymi ramkami i półką na dziecięcą twórczość. Chyba każde dziecko lubi rysować (moje robią to bardzo chętnie), a taka kolorowa ekspozycja świetnie wygląda w pokoju.

Tu podoba mi się proste sosnowe łóżko i stelaż z szufladami. W pokoju dziewczyn takie meble sprawdzają się idealnie. Do schowania jest przecież tyle rzeczy!
Tu widzę fajną skrzynię i fragment komody. Podoba mi się też sposób ustawienia łóżek - dzieląca je szafka daje poczucie intymności każdemu dziecku, jednocześnie pociechy nie będą się bać i smucić w nocy:)

1 komentarz:

Kinga pisze...

co byśmy zrobili bez Ikea... :)
zajrzyj jeszcze tu http://www.meblik.pl/pl/
szalonego wyboru nie ma, rozwiązania raczej standardowe, ale zawsze to coś, no i mają sklep w Lublinie :P