piątek, 11 marca 2011

Piękne sztućce - szukam wymarzonego wzoru...

Kiedy ostatnio byłam u znajomych J., nie mogłam nacieszyć oczu widokiem pięknych sztućców, jakie podali nam podczas poczęstunku. Platerowane srebrem ciężkie widelce ważyły w dłoniach całkiem sporo. Miały wspaniały, klasyczny, bogaty wzór i rewelacyjny połysk.

Moje sztućce ze ślubnego prezentu nie są, niestety, aż tak piękne. Poza tym jest ich mało - zaledwie sześć sztuk i to tylko podstawowe - łyżki, łyżeczki, noże i widelce. Żadnych łopatek, widelczyków itp. Szykuję się do wydania znacznej kwoty - wkrótce będzie mi potrzebny duży komplet ładnych i solidnych sztućców. Zaczęłam więc rozglądać się po sieci w poszukiwaniu wzorów.

Wczoraj weszłam na stronę sklepu oferującego nie tylko sztućce, ale i naczynia, sprzęt AGD, porcelanę i garnki. Czyli wszystko to, co pani domu mieć musi:)

Przejrzałam ich katalog z 2010 roku. Niektóre projekty naprawdę mnie urzekły. Ceny trochę mniej, ale zdaję sobie sprawę, że taki zakup to wręcz inwestycja, trzeba więc będzie zacząć odkładać...

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony www.sztucce.pl

2 komentarze:

strateg pisze...

A noże koniecznie z ząbkami ;) U mnie dominują sztućce zacnej marki tesco które dobrze to się tylko gną :)

Magdalena Gacek pisze...

A może komplety sztućców z Hefry będą dla ciebie dobre? http://sztucce.hefra.pl/pl/c/Komplety-sztuccow/1077 . Masz do wyboru takie wzory jak Spaten, Rapsodia.