niedziela, 17 stycznia 2016

Jak wyczyścić kosz na śmieci?

Fot. PixabayPięć osób w domu, to radość razy pięć, miłość razy pięć i... śmieci razy milion. To, ile śmieci różnego pochodzenia przechodzi przez nasz dom, czasem nie mieści mi się w głowie.

Segregujemy, owszem. Odpadki organiczne trafiają do oddzielnego, małego wiaderka. Papiery i plastik najpierw wrzucamy do wspólnego dużego kosza, a potem segregujemy je do oddzielnych worków. Szkło, metale trafiają na osobną półkę.

Fot. Aliexpress

Do tego duży kosz na pozostałe śmieci.

Wy też macie czasem wrażenie, że toniecie w śmieciach?

Najbardziej przykrym wydarzeniem w domu jest oczywiście mycie pojemników na śmieci. Nikt tego nie lubi, najczęściej ja - rzecz jasna - zostaję sam na sam z koszem i jego zapachem.

Jak wyczyścić kosz na śmieci?Fot. Aliexpress


Brzmi banalnie. Ale myli się ten, kto sądzi, że to takie banalne. By porządnie wyczyścić kosz na śmieci, musisz:

1. Włączyć dobrą muzykę
2. Przygotować sobie nagrodę - może to być kubek ulubionej zielonej herbaty z opuncją;)


I przystąpić do dzieła

Potrzebujemy

rękawice, fartuch - to będzie bardzo brudna robota!
wanna lub prysznic + wąż
gorąca woda
płyn do mycia naczyń
płyn dezynfekujący
ręczniki papierowe


I do roboty

Mamy już rękawice, w uszach brzmi miła muzyka. Opróżniony dokładnie kosz wkładamy do wanny lub pod prysznic. Lejemy do środka trochę płynu do mycia naczyń, by odtłuścić wnętrze pojemnika. Potem lejemy gorącą wodę. Szczotką lub ostrą gąbką szorujemy środek kosza. Potem dokładnie myjemy pojemnik z zewnątrz.

Wylewamy wodę, płuczemy. Następnie znów lejemy do środka wodę - tym razem dodajemy do niej płyn dezynfekujący. Może być Domestos, może być inny. Jeszcze raz myjemy. Zostawiamy na chwilę, po czym dokładnie płuczemy pojemnik.

Dokładnie wycieramy pojemnik, polerujemy, by błyszczał i przynosił nam chwałę;)


Fot. AliexpressPrzed włożeniem worka na śmieci można do środka pojemnika włożyć 2-3 chusteczki zmiękczające tkaniny używane do suszarek. W koszu będzie przyjemnie pachniało (przynajmniej jeden dzień;)


Gotowe! Teraz relaks. Herbata czeka:)

Brak komentarzy: