piątek, 8 stycznia 2016

Po tym tekście od razu wrzucisz swoje ręczniki do prania!

Pixabay
https://pixabay.com/pl/users/TesaPhotography-947707/


Bieliznę zmieniamy codziennie, bluzki i T-shirty lądują w praniu zazwyczaj po jednym użycie. Odzież - generalnie - wrzucamy do prania bardzo szybko. Lubimy świeże ubrania, pachnące świeżością koszule i miękkie, puchate swetry, które nie przeszły zapachem całego dnia.
A zastanawialiście się kiedyś, jak często trzeba prać ręczniki?


Chyba mało kto robi to tak często, jak sugerują eksperci.


Zdarza się Wam myśleć, że zmiana ręcznika raz na tydzień wystarcza? Jeśli tak, popełniacie błąd. Tydzień to zdecydowanie zbyt rzadko, by zgotować swoim ręcznikom porządną gorącą kąpiel w proszku i gorącej wodzie.


Otóż profesor Kelly A. Reynolds z Uniwersytetu w Arizonie zdradziła w rozmowie z portalem BuzzFeed Life, że ręczniki trzeba prać PO TRZECH UŻYCIACH.

Brzmi dziwnie? Nie jesteście przekonani? To czytajcie dalej...

Bakterie i grzyby mają na ręcznikach, którymi się wycieramy, doskonałe środowisko do rozwoju. W ciepłych i ciemnych łazienkach mnożą się jak... grzyby po deszczu. Czasem wystarczy raz użyć ręcznik i nie wysuszyć go dobrze, by przed kolejnym użyciem poczuć niemiły zapach.

Prawda, że odechciewa się korzystania z niego?

Na ręczniku gromadzą się martwe komórki naszego naskórka. Czasem również krew i inne wydzieliny. To raj dla obrzydliwych małych organizmów. Trzeba też pamiętać o rozwieszaniu ręczników po użyciu. Rozwieszony ręcznik szybciej schnie, ten, który powiesimy byle jak, błyskawicznie "łapie" zapach stęchlizny i staje się miejscem życia... wiecie już czego.

A teraz uwaga! Jak często trzeba zmieniać ściereczkę do kąpieli i ręcznik do twarzy?


PO JEDNYM UŻYCIU.


Szok? Pani profesor zapewnia, że to niezbędne. Po prostu ściereczki, którymi się myjemy, a także małe ręczniki do twarzy schną długo i nie ma szans, by po jednym użyciu były naprawdę czyste. To szczególnie ważne dla osób, które mają problemy z cerą. Jeśli masz wypryski czy trądzik, wrzucaj do prania ręcznik po każdym użyciu. Trudno, będzie więcej prania, ale może Twoja skóra poczuje się lepiej, gdy przestaniesz wcierać w nią bakterie i grzyby ze starego ręcznika?

Jest jeszcze jeden problem - ścierki kuchenne. Te - zdaniem pani ekspert - przed praniem powinny być moczone w wybielaczu. Możemy tez dodać wybielacz do prania - ważne, by zabić bakterie.

Nawet jeśli wyda się Wam, że rady pani profesor to zdecydowanie przesada, warto sprawdzać stan ręczników, ścierek i pościeli. W końcu dlaczego mamy bardziej dbać o skarpetki czy majtki niż o ręcznik, nie mówiąc już o ścierce, którą wycieramy naczynia?

Brak komentarzy: